Ogłoszenia duszpasterskie na Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie na Zesłania Ducha Świętego

Wydarzenie Zesłania Ducha Świętego to dzień narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas wielkanocnej Komunii Świętej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Pojednania i Eucharystii, aby otworzyli swe serca przed zmartwychwstałym Panem.

W dniu dzisiejszym podczas Mszy Św. o godz. 1200 dzieci klasy III przyjmą do swych serc po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Otoczmy ich swą modlitwą.

Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do Śliwna na godz. 1500 w ramach Zielonych Świątek na Mszę Św. i zabawę ludową.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo Majowe przede Mszą św. wieczorną.

We wtorek o godz. 1800 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 1900.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego.

• W poniedziałek 21 maja – NMP Matki Kościoła głównej patronki archidiecezji, uroczystość.
  • W czwartek 24 maja – Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego kapłana, święto
  • W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.