Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedziele Zwykłą 2023

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie swoich bliskich zmarłych.

• W czwartek 30 listopada – Św. Andrzeja Ap, święto.

W tym tygodniu przypada:

• Pierwszy piątek mies. poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź św. od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota mies. Zmiana tajemnic Żywego różańca.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.