Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedziele Zwykłą 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedziele Zwykłą 2022

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – Adwent. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych Rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa powinno rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa który nas kocha. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W przyszłą niedzielę, 27 listopada po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny i sprzedaż świec.

W naszym kościele modlimy się za zmarłych przez cały listopad po Mszy Św. wieczornej.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z okazji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej we wtorek (22 listopada)  zapraszamy na Mszy św. z uczestnictwem chóru „Ambr Singers” który uświetni liturgie swoim śpiewem.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku, dobrej pogody. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.