Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedziele Zwykłą 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedziele Zwykłą 2020

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszy Św. o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to również 18. rocznica sakry biskupiej Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.

Zbliża się Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: Zgromadzeni na świętej wieczerzy”;  Motto biblijne: „[…] Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6, 32).  Rozpoczynamy rok liturgiczny i chcemy rozwijać dalej tematykę sakramentu  Eucharystii, która daje życie.

W listopadzie polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. wieczornej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

·We wtorek 24 listopad – Św. Andrzeja Dung-Lac prezb. i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę odbędzie się , pobłogosławienie, opłatków na stół wigilijny. ofiary z tego tytułu są przeznaczone na zapłacenie za kostkę na plac przy kościele. Mamy jeszcze dług do zapłacenia 25 tyś. zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dla dzieci „Mały gość Niedzielny”.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.