Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedziele Zwykłą 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedziele Zwykłą 2022

Dobiega końca kolejny Rok Liturgiczny, Kościół przypomina nam, że nasze życie na tym świecie jest pielgrzymką ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Świat się zmienia, lecz Słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii ma być wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

13 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy naszych prześladowanych braci i siostry przez modlitwę, jak i finansowo. Ofiary na ten cel można składać do puszek. Jest to zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W naszym kościele modlimy się za zmarłych przez cały listopad po Mszy Św. wieczornej.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie na kolejną mszę św. inicjacyjną. Tematem będzie akt pokutny.

Składam wielkie podziękowania chórowi „Amber Sngers” za oprawę muzyczną podczas Mszy św. oraz pracownikom wodociągów za przygotowanie placu jak i terenu przy kościele na uroczystość 104 rocz. odzyskania Niepodległości. Jak i wszystkim którzy zaangażowali się w to święto. Bóg zapłać.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku, dobrej pogody. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.