Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedziele Zwykłą 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedziele Zwykłą 2021

Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcam, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

Codziennie po Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W następną niedzielę 21.11. obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego i bezpośrednio poprzedza okres adwentu. Tego dnia po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz dzieł Caritas – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce, w tym na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie.

·W środę 17 listopada – Św. Elżbiety Węgierskiej z.
·W czwartek 18 listopada – Bł. Karoliny KÓZKÓWNY dz. m..
·W sobotę 20 listopada – Św. Rafała KALINOWSKIEGO.

W czwartek i piątek zapraszam młodzież klasy 7 i 8 na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakra. bierzmowania.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.