Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedziele Zwykłą 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedziele Zwykłą 2020

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W listopadzie polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

·We wtorek 17 listopad – Św. Elżbiety Węgierskiej z.
·W środę 18 listopad – Bł. Karolina KÓZKÓWNY dz m.
·W piątek 20 listopada – Św. Rafała KALINOWSKIEGO.
·W sobotę 21 listopada – Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.