Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedziela Zwykła 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedziela Zwykła 2019

Dzisiejsza listopadowa niedziela kieruje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 1100. Nie ma Mszy Św. o godz. 900.

Trwa listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki w naszej wspólnocie odmawiamy każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

• W poniedziałek: 11 listopada – Św. Marcina z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • We wtorek: 12 listopada – Św. Jozafata bp m. (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • W środę 13 listopada – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna Pierwszych męczenników Polskich. (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • W piątek: 15 listopada – Św. Alberta Wielkiego bp dK.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.