Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedziele Zwykłą 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedziele Zwykłą 2022

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W naszym kościele będziemy modlić się za zmarłych przez cały listopad po Mszy Św. Przypominamy, że jeszcze do wtorku można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

W poniedziałek 7 listopada już tradycyjnie pójdziemy na plaże z modlitwą różańcową, aby zapalić świeczkę za tych którzy nie wrócili z morza.

W piątek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. W modlitwie, podczas Mszy Świętych pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny, dziękujmy Bogu za dar wolności oraz prośmy o pokój i pomyślność dla wszystkich obywateli. W naszym kościele Msze Św. o godz.: 1200 i o godz. 1700. Nie ma Mszy Św. o godz. 900. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna.

W piątek z racji więta niepodległości Ks. Arcybiskup udziela dyspensy zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w trosce o dobro duchowe. Wiernym  i osobom przebywającym na jej terenie.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę, 13 listopada, w drugą niedzielę listopada, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (w tym dniu na ten cel odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy św.). Jest to zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

Pod chórem są wyłożone druki wypominkowe. Prosimy, by po czytelnym wypisaniu imion zmarłych, kartki złożyć w kopercie, na tacę lub w zakrystii.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku, dobrej pogody. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.