Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedziela Zwykła 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedziela Zwykła 2019

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra, zwłaszcza wobec najbiedniejszych i ubogich.

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

03.11. – za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof,04.11. – za ofiary aborcji 05.11.– za zmarłe ofiary „In vitro”, 06.11.– za zmarłych, którzy życie oddali w służbie naszej Ojczyzny, w tym:  żołnierzy, polityków  oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, 07.11.–  za tych, którzy nie wrócili z morza. Po Mszy św. zapalimy świeczki nad brzegiem morza, 08.11.– za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych

Wypominki będą odczytywane przez cały listopad po Mszy Św. wieczornej wraz z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

• W poniedziałek: 4 listopada – Św. Karola Boromeusza bp.
  • W czwartek: 9 listopada – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości, ma na celu upamiętniać odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku - po 123 latach zaborów. Zostało ono ustanowione w 1937 roku, zniesione po 8 latach i przywrócone z powrotem w roku 1989.

Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych. Bardzo prosimy o wypełnienie ich pismem czytelnym w mianowniku. Nie odmieniając imion i nazwisk. Kartki z wypominkami składamy na tace lub w zakrystii.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.