Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedziele Zwykłą 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedziele Zwykłą 2022

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. jak w niedzielę. Nie ma Mszy Św. o godz. 1700. Na cmentarzu o godz. 1300 zapraszamy na Msze Św. za zmarłych, których pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku, a także zmarłych z naszych rodzin.

Pamiętajmy o odpustach za zmarłych. Aby uzyskać odpust zupełny należy od południa 1 listopada i 2 listopada nawiedzić kościół, a także w dn. 1-8 listopada pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych oraz spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada:

• Pierwszy czwartek mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. modlimy się do Najśw. Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota zmiana tajemnic różańcowych.

Pod chórem są wyłożone druki wypominkowe. Prosimy, by po czytelnym wypisaniu imion zmarłych, kartki złożyć w kopercie, na tacę lub w zakrystii.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku, dobrej pogody. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.