Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedziele Zwykłą 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedziele Zwykłą 2020

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

Zachęceni poprzednimi laty do wspólnej modlitwy w intencjach. Zapraszam na Msze św. w intencjach:03.11. – za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof, 04.11. – za ofiary aborcji 05.11.– za zmarłe ofiary „In vitro”, 06.11.– za zmarłych, którzy życie oddali w służbie naszej Ojczyzny, w tym:  żołnierzy, polityków  oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, 07.11.–  za tych, którzy nie wrócili z morza. Po Mszy św. zapalimy świeczki nad brzegiem morza, 08.11.– za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych. Odpust można uzyskać przez cały miesiąc listopad. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz lub kaplicę oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św.  i odmówi modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

Wypominki będą odczytywane przez cały listopad po Mszy Św. wraz z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Jutro 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w Rewalu 1700. W Pustkowie 1600 , w Śliwinie 1800.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

·W czwartek 4 listopada – Św. Karola Boromeusza bp.

W tym tygodniu przypada:

• Czwartek przed pierwszym piątkiem mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.