Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedziele Zwykłą 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedziele Zwykłą 2021

Dzisiaj w naszej wspólnocie  uroczystość odpustowa Najświętszego Zbawiciela. Msza św. o godz. 1200. Nie będzie Mszy Św. o godz. 1100. i w Śliwinie 1230. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej parafii na tę Mszę św.

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

Codziennie przed Mszą św. zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa różańcowego.

Kończy się październik – miesiąc różańca. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do Eucharystii i bierzmowania.

Z soboty na niedzielę 30 – 31 października zmiana czasu. Przestawimy zegarki z godziny 3 na 2. Co to znaczy? Będziemy spać o godzinę dłużej.

Od poniedziałku rozpoczęliśmy remont i renowację elewacji kościoła i plebani. Koszt tych prac będzie sięgał około 200 tysięcy złotych. Jak zawszę proszę o modlitwę w tej intencji i o wsparcie materialne tej naszej inwestycji.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych. Bardzo prosimy o wypełnienie ich pismem czytelnym w mianowniku. Nie odmieniając imion i nazwisk. Kartki z wypominkami składamy na tace lub w zakrystii.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.