Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedziele Zwykłą 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedziele Zwykłą 2020

Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Uroczystość odpustowa Najświętszego Zbawiciela. Msza św. o godz. 1100.   słowo Boże wygłosi i poprowadzi Mszę odpustową ks. Norbert SAWICKI z Trzęsacza.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w następującym porządku: o godz. 1300 Msza św. na cmentarzu, przy zamknięciu cmentarzy Msze św. jak w niedzielę z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych: maseczki, 1.5 m odstępu. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że w naszym kościele gromadzimy się na wieczornej Eucharystii o godz. 1700, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie przed Mszą św..

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa październikowego.

·W środa 28 października – Św. Szymona i Judy Tadeusza Ap święto.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych. Bardzo prosimy o wypełnienie ich pismem czytelnym w mianowniku. Nie odmieniając imion i nazwisk. Kartki z wypominkami składamy na tace lub w zakrystii.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.