Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedziele Zwykłą 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedziele Zwykłą 2021

Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

W dniu dzisiejszym. Uroczystość I Komunii Św. dzisiaj o godz. 1200 polecamy dzieci jak i ich rodziny przez wstawiennictwo Matki Bożej, Panu Bogu. Od jutra zapraszamy na „biały tydzień”, gdzie będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii.

Codziennie przed Mszą św. zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do Eucharystii i bierzmowania.

·W poniedziałek 4 października – Św. Franciszka z Asyżu.
·We wtorek 5 października – Św. Faustyny Kowalskiej dz.
·W czwartek 7 października – NMP Różańcowej.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.