Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedziele Zwykłą 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedziele Zwykłą 2020

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.

Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie przed Mszą św..

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

Rozpoczynamy bezpośrednie spotkania z dziećmi przed Uroczy. Przystąpienia do Komunii Św. z Panem Jezusem Eucharystycznym. Zapraszam klasę IV w poniedziałek o godz. 1600.

W niedzielę 4 października na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci z klasy czwartej po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Polecajmy ich rodziny Bożemu miłosierdziu i opiece Matki Bożej.

W tym tygodniu przypada

• Pierwszy czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 900, spowiedź od godz. 1600 zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
  • Pierwsza sobota – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

·We wtorek 29 września – Michała, Gabriela Rafała, Archaniołów. święto
·W środę 30 września – Św. Hieronima prezb. dK.
·W czwartek 1 października – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz. dK.
·W piątek 2 października – Św. Aniołów Stróżów

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po Mszy Św. o godz. 1700 .

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.