Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedziela Zwykła 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedziela Zwykła 2019

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1850.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W piątek 13 września – Św. Jana Chryzostoma bp dK. Jak każdego 13 dnia miesiąca zapraszamy na godz. 1900 na Mszę Św. a po niej na procesję fatimską ulicami Rewala, gdzie będziemy się modlić na różańcu o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszej rodzinie.
  • W sobotę 14 września – PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Msza św. Odpustowa w Pustkowie przeniesiona na niedzielę 15 września na godz. 1200. Serdecznie zapraszamy.

Katechetyczne ogłoszenia

• We wtorek 10 września o godz. 1900 zapraszam na Mszę św. a po niej na spotkanie z uczniami klas VII i VIII na omówienie spotkań na cały rok katechetyczny z przygotowaniem do sakr. bierzmowania.
  • W środę 11 września o godz. 1900 zapraszam rodziców dzieci klasy III przygotowujących się do sakramentu eucharystii.

W sobotę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 1900. Ponadto nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”. O 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tajemnice bolesne różańca świętego i indywidualna adoracja do godz. 1900 zakończona Mszą Św.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, a tym którzy już wyjeżdżają życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.