Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedziela Zwykła 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedziela Zwykła 2020

Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji w celu ratowania osób uzależnionych.

W dniu dzisiejszym po Mszy św. przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka dla Fundacji DOM – Dbamy o Młodych. Fundacja pomaga dzieciom z domów dziecka oraz dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Robi wszystko co w  jej mocy, by na twarzach dzieci częściej pojawiał się uśmiech i żeby niczego im nie brakowało. Fundacja pragnie tworzyć odpowiednie warunki do rozwoju dzieci oraz polepszać ich standard życia. Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, dlatego każdy grosz ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup plecaków, zeszytów oraz wszelkich pomocy naukowych. Za każdą dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie przed Mszą św..

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

·W poniedziałek 17 sierpnia – Św. Jacka prezb.
·W czwartek 20 sierpnia –  Św. Bernarda op. dK.
·W piątek 21sierpnia – Św. Piusa X Pp.
·W sobotę 22 sierpnia – Najśw. Maryi Panny Królowej

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, a tym którzy już wyjeżdżają życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.