Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedziele Zwykłą 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedziele Zwykłą 2021

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii przyjaciół śp. ks. Krzysztofie GRZYWOCZA, którzy chcą przedstawić nam nową książkę ks. Grzywocza. Prosimy o kilka słów.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

·W poniedziałek 9 sierpnia – Św. Teresy Benedykty od krzyża, dz m. współpatronki Europy.
·We wtorek 10sierpnia – Św. Wawrzyńca dK m.
·W środę 11 sierpnia – Św. Klary dz.
  • W piątek 13 sierpnia – Matki Bożej Fatimskiej jak każdego 13 zapraszamy do procesji z Matka Bożą ulicami naszej miejscowości upraszając pokoju na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych Rodzinach. Procesja rozpacznie się o godz. 1830 przed Mszy św.
·W sobotę 14 sierpnia – Św. Maksymiliana Marii Kolbego prezb m.

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz.
15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r. zwanej jako Cud nad Wisłą.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, a tym którzy już wyjeżdżają życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosła.