Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedziela Zwykła 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedziela Zwykła 2019

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała. Ks. Piotrowi, ks. Norbertowi, siostrom, Panu organiście, Różom z żywego różańca, Dzieciom, które przeżywały swoją rocznicę I Komunii Św. Służbie liturgicznej. Dzieciom, które sypały kwiatki jak i niosły znaki liturgiczne. Przedstawicielom: Pustkowa, Trzęsacza, Śliwina i Rewala, którzy przygotowali ołtarze, wczasowiczom i personelowi z Pensjonatu „Perła” za przygotowanie ołtarza przy kościele. Panom, którzy nieśli baldachim i prowadzili kapłana z Najświętszym Sakramentem. Wszystkim, którzy ozdobili swoje domy w oznaki religijne na drodze procesyjnej. Policjantom za bezpieczeństwo w czasie procesji. Wszystkim obecnym na manifestacji wiary w naszej Parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy świętej wieczornej o godz. 1900.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa czerwcowego.

Od przyszłej niedzieli 30 czerwca zmiana sprawowania Mszy św.

w Rewalu. W niedzielę: 730, 900, 1030, 1200, 1900, 2100.

W Trzęsaczu: 1100, 2000 , a w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 1930.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza pochodzących z naszej parafii księży otaczajmy naszymi modlitwami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W szczególny sposób chcemy dziękować w tym dniu za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów. Składka mszalna z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Tradycyjnie w okresie letnim Caritas Diecezjalna organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci ubogich i zagrożonych patologią, którym rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczynku. Po każdej Mszy Św. będzie zbierana kwesta do puszek. Składam serdeczne Bóg zapłać.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, dostojnym Jubilatom oraz Solenizantom, życzymy wrażliwości na wszelkie poruszenia i natchnienia Ducha Świętego. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek. Szczęść Boże.