Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie 2019

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim. Dzisiejsza niedziela jest też niedzielą dziękczynienia po mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

Od dziś zapraszamy przez cały miesiąc na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, po Mszach św. wieczornych. W najbliższych dniach modlić się będziemy nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Bóg zapłać naszym wodociągom za uatrakcyjnienie w klomby placu przy krzyżu obok placu kościelnego.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po wieczornej  Mszy św.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada:

• Czwartek przed pierwszym piątkiem mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1800.
  • Pierwsza sobota miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca

Wspominamy w tym tygodniu:

• W poniedziałek 3 czerwca – św. Karola Lwangi i Towarzyszy mm
  • W środę 5 czerwca - Św. Bonifacego bp m.
  • W sobotę 8 czerwca – Św. Jadwigi Królowej

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, życzymy uległości Duchowi Świętemu, który po drogach wiary prowadzi nas do nieba. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek jak już jest to tradycjom naszej Parafii. Szczęść Boże.