Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienia

Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienia

Wspominamy dzisiaj Wniebowstąpienie - dzień, w którym Jezus po raz ostatni spotkał się ze swymi uczniami. Rozstanie to okazja, aby podkreślić to, co najważniejsze. Co w tej sytuacji mówi Jezus do swoich uczniów? „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”! Staje się jasne, że spotkanie z Jezusem nie może pozostać prywatną sprawą uczniów. Mają iść i dzielić się ze wszystkimi - tym, czego doświadczyli. Bóg może działać dzięki ludziom, którzy idą w  świat, by opowiadać o Jego Miłości i tę Miłość wcielać w życie.

W dniu dzisiejszym w ramach nabożeństwa majowego zapraszamy o godz. 1830 na procesję Fatimską ulicami Rewala z różańcem w ręku, modląc się o Pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach. Dziękując Panu Bogu za setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo Majowe przede Mszą św. wieczorną.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego.

• W poniedziałek 14 maja – św. Macieja Ap, święto.
  • W środę 16 maja – Św. Andrzeja Boboli prezb i m, święto
  • W sobotę 19 maja – Odpust w Parafii Macierzyństwa Mati Bożej w Trzebiatowie.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zielone Świątki w Śliwnie. Msza Św. o godz. 1400.

Ogłoszenia katechetyczne:

• Spotkanie z uczniami kl. III Gimnazjum od poniedziałek o godz. 1900. Zapraszam na Msze św. i spotkanie w kościele.
  • Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej od poniedziałku o godz. 1730. Zapraszam na spotkanie w kościele. W niedzielę 20 maja o godz. 1200 dzieci naszej Parafii przyjmą po raz pierwszy podczas Mszy Świętej Pana Jezusa do swoich serc. Polecajmy ich samych jak i ich rodziców przez wstawiennictwo Matki Bożej, Panu Jezusowi.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.