Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedziela Zwykła 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedziela Zwykła 2020

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich wiernych do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na okres WIELKIEGO POSTU dla ratowania ludzi uzależnionych zniewolonych nałogami.

Trwamy codziennie na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszej parafii: Rewal o godz. 1700, w Pustkowie, i w Śliwinie o godz. 1800. Z posypaniem głów popiołem

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• Droga krzyżowa w piątek – 1630 dla dzieci młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas  Mszą św.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.