Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzila

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzila

Dzisiejszej niedzieli przeżywamy światowy Dzień Chorego. Wzywając wstawiennictwa MB z Lourdes prosimy  za chorych i wszystkich którzy im pomagają.

W tym tygodniu przypada środa popielcowa – początek Wielkiego Postu – czasu pokuty i przygotowania do Wielkanocy.

Msze święte w środę popielcową w Rewalu o godz. 1700. W Pustkowie o godz. 1600, w Śliwinie o godz. 1800. Na każdej Mszy św. odbędzie się pokutny obrzęd posypania głów popiołem.

Przypomnijmy przepisy dotyczące postu i wstrzemięźliwości: Katolika obowiązują dwa rodzaje postu: jakościowy i ilościowy. Tak więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje katolika w każdy piątek przez cały rok. Post, czyli spożycie w ciągu dnia wyłącznie jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych, obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Zawsze można samemu zrobić dodatkowe postanowienie.

Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje przez cały okres Wielkiego Postu i każdy piątek przez cały rok.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• Droga krzyżowa w piątek – 1630 dla dzieci młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

Za odprawienie tych nabożeństw można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami czyli: pragnienie uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.