Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedziele Zwykłą 2023

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, Ksiądz abp Andrzej DZIĘGA podjął decyzję, aby w niedzielę, 12 lutego, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Ofiary przeznaczone na ten cel można składać do puszki umieszczonej na stoliku z pamiątkami pod chórem.

W niedzielę 19 lutego br. rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

• We wtorek 14 lutego – Św. Cyryla Mnicha i Metodego bp patronów Europy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam Parafian i rodziny do wspólnej modlitwy Maryjnej i uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.