Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziela Wielkanocna1

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziela Wielkanocna1

Dzisiaj obchodzimy dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, przypadający w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau /73. rocznica/. O kapłanach, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej, pamiętajmy w naszej modlitwie.

Koronka do Bożego Miłosierdzia zapraszamy codziennie przed mszą wieczorną. Modlimy się o pokój na świecie , w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Mszę Św. o godz. 1900.

• We wtorek 1 maja – św. Józefa robotnika.
  • W środę 2 maja – św. Atanazego bp dK.
  • W czwartek 3 maja – przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w niedzielę.
  • W piątek 4 maja –  św. Floriana m. z racji wspomnienia i majówki jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.
  • Od soboty Msza św. wieczorna z liturgią niedzielną.

W tym tygodniu przypada:

• Pierwszy czwartek mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1800.
  • Pierwsza sobota miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.