Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Zwykłą 2023

Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Do wspólnej modlitwy z namaszczeniem chorych zapraszamy podczas Mszy Św. o godz. 1700.

Dziękuję Rodzicom dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Św. za prace przy demontażu dekoracji świątecznych i wykonanie prac porządkowych w świątyni.

• W poniedziałek 6 lutego – Św. Pawła Miki i tow. mm.
  • W piątek 10 lutego – Św. Scholastyki dz.
  • W sobotę 11 lutego – NMP Lourdes XXXI Światowy Dzień Chorych.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam Parafian i rodziny do wspólnej modlitwy Maryjnej i uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.