Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Św. Rodziny 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Św. Rodziny 2021

Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W poniedziałek: 27 grudnia – Św. Jana Ap. i Ew.
  • We wtorek: 28 grudnia – Św. Młodzianków.
  • W sobotę: 1 stycznia – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił wiernym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej  i wszystkim przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty w piątek, 31 grudnia 2021 roku. Dyspensa obowiązuje po Godzinie Miłosierdzia tzn. od godz. 16:00. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup prosi, aby wszyscy korzystający z tej dyspensy ofiarowali w tym dniu dowolnie wybraną przez siebie modlitwę w intencji o ewangeliczny pokój w Polsce i w świecie.

W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię o godz. 1700. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2021 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w Nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

W sobotę w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w Rewalu o godz. 11:00 i 17:00. Tak jak w niedzielę. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

1 stycznia „Amber Singers” zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na koncert kolęd po Mszy św. o godz. 1700

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.