Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 2022

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Nabożeństwa czerwcowe, które poświęcone jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii wypraszać łaski dla każdego z nas w różnych potrzebach.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa czerwcowego.

• W poniedziałek 6 czerwca – NMP Matki Kościoła, Główna Patronka Archidiecezji, uroczy.
  • W środę 8 czerwca – Św. Jadwigi Królowej.
  • W czwartek 9 – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
  • W sobotę 11 czerwca- Św. Barnaby Ap.
  • W przyszłą niedzielę 12 czerwca – Najświętszej Trójcy, uroczystość, a po niej, w czwartek 16 czerwca, przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Rada Rodziców Zespołu Szkół Podstawowych serdecznie zaprasza rodziców i dzieci na „Festyn Rodzinny”  9 czerwca 2022  o godz. 900 na boisku szkolnym w Rewalu.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.