Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

Zaproś do dzisiejszej modlitwy Maryję - kobietę, która miała szczególną więź z  każdą z osób Trójcy Świętej. Jest Ona Matką Syna Bożego, którego poczęła za sprawą Ducha Świętego, szczególnie wybraną przez Boga Ojca.

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W tym uroczystym dniu o godz. 1100 dzieci, które przystąpiły rok temu do po raz pierwszy do Komunii Św. obchodzą swoją rocznicę. Zapraszamy ich z rodzicami do manifestacji swojej wiary. Spowiedź św. we wtorek od godz. 1800.

Chciałbym podziękować rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. jak i rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar dla kościoła jaką jest barierkę przy schodach obok kościoła. Bóg zapłać

Zapraszamy codziennie do czwartku na Nabożeństwo majowe, a od piątku na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przede Mszą św. wieczorną.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Procesja z Najśw. Sakramentem po Mszy św. o godz. 1100 przejdzie ulicami: Warszawską, Białą,  Mickiewicza, Szkolną, Rybacką, Zaułek. Ołtarze prosimy ustawiać :

I ołtarz – ul. Warszawska. Ołtarz przygotowują mieszkańcy Śliwina.

II ołtarz – ul. Mickiewicza obok banku. Przygotowują mieszkańcy Pustkowa.

III ołtarz – przy rondzie obok krzyża. Przygotowują mieszkańcy Trzęsacza.

IV ołtarz – na placu przy kościele. Przygotowują mieszkańcy Rewala.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości do zbierania kwiatów, które posłużą do sypania w czasie procesji. Zapraszam przedstawicieli z każdej miejscowości panów do noszenia baldachimu i prowadzenia księdza podczas procesji. Włączmy się wszyscy do tej uroczystości. Udekorujmy nasze domy zaprośmy naszych domowników na wspólną manifestacje naszej wiary. Dzieci, które w niedzielę przyjęły po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa będąw Boże Ciało mogły zamanifestować poprzez swoje czyste serca i białe stroje, że Jezus jest ich Panem.

W tym tygodniu przypada:

• Pierwszy piątek mies. modlimy się do Najśw. Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1800.
  • Pierwsza sobota mies. modlimy się przez Niepokalane Poczęcie NMP. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.