Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Milosierdzia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Milosierdzia

Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przezywamy Oktawę Wielkanocy, która kończy wielką, trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień ten jest jednocześnie Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Pod hasłem - Idźcie i głoście -rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla potrzebujących z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Mszę Św. na godz. 1700.

• W poniedziałek 24 kwietnia – św. Wojciecha bp m głównego patrona Polski
  • We wtorek 25 kwietnia – św. Marka Ew, święto.
  • W sobotę 29 kwietnia – św. Katarzyny ze Sieny dz. Dk. Patronki Europy.

Wszystkim uczestniczącym w „Rodzinnym biegu do Pustego Grobu” składam serdeczne podziękowanie oraz sponsorom za każdy dar serca. Bóg zapłać. Myślę, że za rok będzie nas więcej i aura nam dopisze.

Składam serdeczne podziękowanie za modlitwę i pospolite ruszenie względem mojej osoby. Na dzień dzisiejszy jest wszystko odwołane. Jeszcze raz Bóg zapłać za każde okazane zainteresowanie, słowa wsparcia i otuchy.

W dniu 27 kwietnia przypada rocznica narzucenia Polsce w warunkach terroru komunistycznego zbrodniczej ustawy aborcyjnej w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci. W duchu współodpowiedzialności za wyrządzone zło, zapraszamy do włączenia się w centralne nabożeństwo pokutne, które w naszej Archidiecezji odbędzie się w kościele Księży Pallotynów przy ul. Ducha Świętego w Szczecinie. Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 i zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Są na stoliku wyłożone: Niedziela, Gość niedzielny, Miłujcie się.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze Parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.