Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Miłosierdzia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Miłosierdzia 2020

II Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Miłosierdzia. Niech budzi w nas  wrażliwość na potrzeby chorych, dotkniętych epidemią, starszych i samotnych, bezdomnych i prześladowanych. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

• W czwartek: 23 kwietnia – Św. Wojciecha Bp i m. głównego patrona Polski. Uroczy.
  • W sobotę: 25 kwietnia – Św. Marka Ew. święto.

Od jutra obowiązują nowe zasady uczestnictwa w nabożeństwach. Ponieważ powierzchnia naszego kościoła to 290 m2, w myśl przepisów państwowych w nabożeństwie może uczestniczyć 19 osób. Na chórze może przebywać 5 osób, a w kościele 14 osób. Przypominam, że oprócz kapłanów sprawujących liturgię, wszystkie pozostałe osoby znajdujące się w kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Przypominamy też o zachowaniu bezpiecznej odległości w kościele i podczas przyjmowania Komunii Świętej.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.