Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Palmowa 2020

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Palmowa 2020

Trwajmy w tych trudnych dla nas wszystkich dniach na gorliwej modlitwie, prosząc dobrego Boga za  wszystkich dotkniętych epidemią w szpitalach i domowej kwarantannie. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich którzy spieszą z pomocą narażając swoje zdrowie i życie. Polecajmy miłosiernemu Bogu wszystkie ofiary pandemii .W środę o godz. 1700 wzywając wstawiennictwa MB Nieustającej Pomocy, będzie odprawiana Msza św. błagalna o ustanie epidemii. Złączmy się wszyscy  w tym czasie osobistej i rodzinnej modlitwie.

Dziś Niedziela Palmowa w liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Witając dziś Chrystusa Króla, módlmy się o godne przeżycie zbliżających się świąt.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 1600. Jeśli nie mamy możliwości przystąpienia do świątecznej spowiedzi, przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej  w czasie wielkanocnym, który  trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

TRIDUUM PASCHALNYM. Zachęcamy do włączania się w te liturgię poprzez udział w transmisjach telewizyjnych i radiowych. W naszej parafii obrzędy Wielkiego Tygodnia będą odprawiane w następującym porządku:

WIELKI CZWARTEK

 - pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 1700 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej /Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia i czas na osobistą modlitwę/.

WIELKI  PIĄTEK

Dzień  męki Pańskiej. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. W godzinie śmierci Chrystusa o godz. 15.00 Droga Krzyżowa i rozpoczniemy  adorację Najświętszego Sakramentu  koronką  do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1700 Liturgia  adoracji krzyża i obrzędy Komunii Św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i czas na indywidualną modlitwę. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

WIELKA  SOBOTA

adoracja Bożego Grobu  od godz. 1100 Przypominamy o zaleceniach ministerstwa zdrowia, by w świątyni znajdowało się maksymalnie 5 osób, a także o zachowanie dystansu miedzy sobą. O godz.2000 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej połączona z rezurekcją i błogosławieństwem Najświętszym sakramentem.

 

Poświęcenie pokarmów : rozpoczynając pierwszy świąteczny posiłek, głowa rodziny odmawia modlitwę błogosławieństwa /formuła modlitwy będzie umieszczona na stronie internetowej parafii/

W I E L K A N O C  i II dzień świąt porządek Mszy Św. tak jak w każdą niedziele : 900; 1100; 1700.

  • Pustkowo i Śliwin –  1230

Dziękujemy także za życzliwą pamięć o nas Kapłanach, za kontakt telefoniczny i internetowy. Miłym zaskoczeniem są także składane na konto parafii ofiary od kilku rodzin. Niech Dobry Bóg wynagradza każdą  życzliwość swoim błogosławieństwem.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

WERSJA 1

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

 

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

 

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

 

Mt 6,31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

 

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

 

Wszyscy: Amen.

 

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

 

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

 

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

 

Wszyscy: Amen.

 

WERSJA 2

 

Prowadzący (np. ojciec rodziny):

W imię Ojca i Syna I Ducha świętego.

 

Wszyscy: Amen.

 

Prowadzący:

Panie Jezu Chryste, prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zmartwychwstania, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu.  Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb (czyni znak krzyża dłonią nad pieczywem). Baranku Boży, który obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy (czyni znak krzyża dłonią nad pokarmami),które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego, którego Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej wieczerzy. Pobłogosław naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.  Chryste, życie i Zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia. Daj nam wszystkim dojść do wieczystej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. 

 

Udzielający błogosławieństwa kropi w milczeniu pokarmy wodą święconą.

 

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone