Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą w roku

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą w roku

Jezus przywołuje wydarzenie sprzed wielu lat. Przypomina faryzeuszom historię ich króla Dawida i jego towarzyszy. Pokazuje, że Bóg nieustannie działa w swoim ludzie i nigdy nie odwołuje swojej miłości.

Dziś obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. Tegoroczne hasło brzmi „Dziękujemy za niepodległość”. Po Mszach Świętych możemy wesprzeć ofiarami do puszek budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała. Ks. Piotrowi, ks. Norbertowi, s. Kamili zakrystiance, siostrze salezjance Panu organiście, Różom z żywego różańca, Dzieciom, które przeżywały swoją rocznicę I Komunii Św. Służbie liturgicznej. Dzieciom, które sypały kwiatki jak i niosły znaki liturgiczne. Przedstawicielom: Pustkowa, Trzęsacza, Śliwina i Rewala, którzy przygotowali ołtarze, wczasowiczom i personelowi z Pensjonatu „Perła” za przygotowanie ołtarza przy kościele. Panom, którzy nieśli baldachim i prowadzili kapłana z Najświętszym Sakramentem. Wszystkim, którzy ozdobili swoje domy w oznaki religijne na drodze procesyjnej. Policjantom za bezpieczeństwo w czasie procesji. Wszystkim obecnym na manifestacji wiary w naszej Parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1830. Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa.

• We wtorek 5 czerwca – Św. Bonifacego.
  • W czwartek 8 czerwca – Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W soboty 9 czerwca – Niepokalanego Serca NMP.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, a tym którzy już wyjeżdżają życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.