Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Adwentu 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Adwentu 2023

To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?

I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00.

Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 2300.

Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 900, pozostałe Msze Święte wg. porządku niedzielnego. O godz. 1700 tradycyjnie zapraszamy na koncert kolęd wystąpi chór „Amber Singers”

Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła, oraz można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 1700, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.