Ogłoszenia duszpasterskie na IV Adwentu 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Adwentu 2021

Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

Msza św. roratnia codziennie do  czwartku o godz.  1700.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się i odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa oraz dzielimy się opłatkiem. Surowy i uroczysty nastrój tego wieczoru, ma nam przypominać atmosferę narodzin Syna Bożego, stąd bardzo niestosowna jest obecność alkoholu podczas tej wieczerzy.

• Msza św. Pasterki: Rewal 2300. Śliwin, Pustkowo 2200. Trzęsacz o godz. 2200.

I dzień Świąt Bożego Narodzenia.

• Rewal o godz.: 1100; 1700. Nie ma Mszy Św. o godz. 900.
  • Śliwin i Pustkowo o godz.: 1230 ; Trzęsacz 1200.

II dzień Świąt Bożego Narodzenia. W czwartek, święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na KUL i WTUS.

Spowiedź św. przedświąteczna  w Rewalu od środy o godz. 1600 i jeżeli będzie potrzeba to i po Mszy św. W czwartek w Pustkowie od godz. 1600. w Śliwnie od godz. 1740.

W piątek Msza Św. adwentowa rano o godz. 1000. z możliwością spowiedzi. nie ma Mszy Św. o godz. 1700 ponieważ w tym czasie zasiadamy przy wigilijnym stole.

„Amber Singers” zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na koncert kolęd w Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 1700

„Caritas” organizuje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Wigilijna świeca jest symbolem gotowości i otwarcia się serc do dzielenia się miłością z innymi. Można nabyć świece małe w cenie 6 zł., duże w cenie 20 zł., kule w cenie 18 zł.

Chciałbym podziękować rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i przygotowanie wystroju bożonarodzeniowego choinek i żłóbka.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.