Ogłoszenia duszpasterskie na IV Adwentu 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Adwentu 2020

Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas

Spowiedź św. przedświąteczna  w Rewalu, poniedziałek i wtorek od godz. 1600 i jeżeli będzie potrzeba to i po Mszy św. W środę Pustkowo o godz. 1630. w Śliwnie od godz. 1740.

W czwartek 24. 12. Msza Św. adwentowa rano o godz. 1000. z możliwością spowiedzi. Mszy Św. o godz. 1700 nie będzie, ponieważ w tym czasie zasiadamy przy wigilijnym stole.

W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się i odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa oraz dzielimy się opłatkiem. Surowy i uroczysty nastrój tego wieczoru, ma nam przypominać atmosferę narodzin Syna Bożego, stąd bardzo niestosowna jest obecność alkoholu podczas tej wieczerzy.

• Msza św. Pasterki: Rewal 2300. Śliwin, Pustkowo, Trzęsacz o godz. 2200.

I dzień Świąt Bożego Narodzenia.

• Rewal o godz.: 1100; 1700. Nie ma Mszy Św. o godz. 900.
  • Śliwin i Pustkowo o godz.: 1230 ; Trzęsacz 1200.

II dzień Świąt Bożego Narodzenia. W sobotę, święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na KUL i WTUS.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej Roratniej w środę o godz.1700. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

Świece Caritasu: mała świeca 6 zł, duża świeca i kula po 15 zł. bardzo proszę o kupowanie świec ponieważ z racji na pandemie nie ma zwrotów.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.