Ogłoszenia duszpasterskie na III niedziele Wielkiego Postu 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedziele Wielkiego Postu 2022

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa majowego.

• W poniedziałek 2 maja – św. Atanazego bp dK.
  • We wtorek 3 maja – NMP Królowej Polski uroczystość. Msze św. jak w niedzielę
  • W czwartek 4 maja – św. Floriana m.
  • W piątek 5 maja – Św. Filipa i Jakuba Ap święto
  • Od soboty 7 maja Msza św. wieczorna z liturgią niedzielną.

W tym tygodniu przypada:

• Pierwszy czwartek mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca

Ojcowie Paulini z Łukęcina zapraszają na nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Terminy są wypisane na plakacie w gablocie parafialnej.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.