Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziela Wielkanocny 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziela Wielkanocny 2019

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

Katechetyczne ogłoszenia

• W czwartek 9 maja o godz. 1900 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakr. bierzmowania z rodzicami na Msze św. i spotkanie.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Od środy zapraszamy na nabożeństwo majowe po wieczornej  Mszy św.

• W poniedziałek 6 maja – św. Filipa i Jakuba Ap. Święto
  • W środę 8 maja – św. Stanisława Bp m.

Od soboty Msza św. wieczorna z liturgią niedzielną.

Nasza Parafia organizuje w terminie 10-20 lutego 2020 Pielgrzymkę do Meksyku. Plan jest wywieszony w gablotce parafialnej. Koszt 7990 zł. plus 150€ . Pielgrzymka jest tak wcześnie ogłaszana ze względu na zamówienie biletów im wcześniej tym są one tańsze. Chętnych proszę o zapisywanie się u ks. Proboszcza.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, życzę, byśmy, jako Kościół XXI w. z wiarą oraz pokorą serca, na wzór św. Piotra, przyjmowali Zmartwychwstałego Pana i nieśli Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek jak już jest to tradycjom naszej Parafii. Szczęść Boże.