Ogłoszenia duszpasterskie na III niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedziele Zwykłą 2023

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał: „ Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jezus ucząc powiedział: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

Dziś przypada również Dzień Dziadka – życzymy naszym kochanym dziadkom błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Dzisiaj uzupełnienia, a w przyszłą niedzielę podsumowanie. Można jeszcze zgłaszać swoją rodzinę na kolędowe spotkanie z Bożym bł. w zakrystii, czy telefonicznie.

W przyszłą niedzielę o godz. 1100 zapraszam dzieci I Komunijne na Mszę św. inicjacyjną - tematem będzie „Słowo Boże”.

• We wtorek 24 stycznia – Św. Franciszka Salezego bp dK.
  • W środę 25 stycznia – Nawrócenie Św. Pawła Ap.
  • W czwartek 26 stycznia – Św. Tymoteusza i Tytusa bp
  • W sobotę 28 stycznia – Św. Tomasza z Akwinu prezb dK.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.