Ogłoszenia duszpasterskie na III N W P.

Ogłoszenia duszpasterskie na III N W P.

Rozpoczął się 3 tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że ma to być czas naszego nawrócenia? Czy postanowiliśmy już, że w czasie tegorocznego Wielkiego Postu z całą powagą i odpowiedzialnością podejmiemy trud odbycia Sakramentu Pojednania – dobrej Spowiedzi św.?

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

– Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30.

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.30.
Za odprawienie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Święto Wcielenia Bożego Słowa. Maryja przyjmując Boże Słowo stała się pokorną Służebnicą, Nową Ewą, która przez posłuszeństwo jest Matką nowej ludzkości. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele: Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.

Od 31 marca rozpoczynamy podczas każdej Mszy św. Rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie ks. Norbert SAWICKI. Już dzisiaj pamiętajmy w naszych modlitwach o światło Ducha Świętego dla ks. rekolekcjonisty, naszej Parafii, abyśmy otwarci na słowo Boże i sakramenty mogli przeżyć je w duch i prawdzie.

Trwamy codziennie na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Czcigodnym Gościom i Parafianom oraz dostojnym Jubilatom i Solenizantom, życzę, byśmy poprze wielkopostne ćwiczenia duchowne pozwalali Duchowi Świętemu dokonywać w nas cudów nawrócenia i przemiany.