Ogłoszenia duszpasterskie na III Adwentu 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na III Adwentu 2021

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

Wzorem przygotowania i oczekiwania na spotkanie z rodzącym się Chrystusem jest Maryja. Ku Jej czci codziennie RORATY  o godz.  1700. Dzieci zapraszamy na roraty z lampionami w czwartki.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

„Caritas” organizuje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Wigilijna świeca jest symbolem gotowości i otwarcia się serc do dzielenia się miłością z innymi. Można nabyć świece małe w cenie 6 zł., duże w cenie 20 zł., kule w cenie 18 zł.

·W poniedziałek 13 grudnia – Św. Łucji dz m. Jutro, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
·We wtorek 14 grudnia – Św. Jana od Krzyża prezb. dK.

Zachęcamy także do skorzystania ze spowiedzi świętej pół godz. przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

W czwartek i piątek zapraszam młodzież klasy 7 i 8 na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakra. bierzmowania.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.