Ogłoszenia duszpasterskie na III Adwentu 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na III Adwentu 2020

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem Jezusem w sakramencie pojednania i Eucharystii.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej Roratniej w środy i w sobotę o godz.1700. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

W poniedziałek 14 grudnia o godz. 1700 zapraszam na spotkanie rodziców i młodzież, która w czwartek 17 grudnia, przyjmie sakr. Bierzmowania z rąk ks. bp Henryka Wejmana

Świece Caritasu: mała świeca 6 zł, duża świeca i kula po 15 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek: 14 grudnia – Św. Jana od Krzyża prezb dK.
  • W czwartek 17 grudnia przypada 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.