Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Wielkanocna 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Wielkanocna 2023

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy dobre dzieła naszej Archidiecezjalnej CARITAS.

W ubiegłą niedzielę  zaproszeni zostaliśmy na tzw. marszobieg do „Pustego Grobu” o godz. 1500 chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego wydarzenia czyli Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie jak i osobom, którzy wsparły nas bezpieczeństwem Straż Gminna, jak i kulinarnie. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.