Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Wielkanocna 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Wielkanocna 2022

Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszki są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

• W poniedziałek 25 kwietnia – św. Marka Ew, święto.
  • We wtorek 26 kwietnia –św. Wojciecha bp m Głównego Patrona Polski, uroczystość.
  • W piątek 29 kwietnia – Św. Katarzyny Sieneńskiej dz, dK. Patronki Europy.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.