Ogłoszenia duszpasterskie na II Boże Narodzenie 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na II Boże Narodzenie 2020

Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Prośmy, aby Jezus dał nam światłe oczy serca, abyśmy zrozumieli czym jest nasze powołanie jako chrześcijan.

W dniu jutrzejszym przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem Benedicat. Takie oznaczenie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. O godz.: 17:00 rozpocznie się Mszą św. i orszak Trzech Króli. W tym roku po Mszy św. wyruszymy z pochodniami do świetlicy, gdzie odbędzie się bożonarodzeniowy koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Amber Singers” i nasze wspólne kolędowanie.

Wizyta kolędowa

9.01.

czwartek

Warszawska, Biała, Szkolna, Słowackiego, Matejki, Szczęśliwa.

10.01.

Saperska, Sikorskiego, Kościuszki.

11.01.

PUSTKOWO, TRZĘSACZ, ŚLIWIN

1000

12.01.

Rybacka, Zaułek, Parkowa, Wesoła, Mickiewicza,

1500

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.

9.01.

czwartek

Warszawska, Biała, Szkolna, Słowackiego, Matejki, Szczęśliwa.

10.01.

Saperska, Sikorskiego, Kościuszki.

11.01.

PUSTKOWO, TRZĘSACZ, ŚLIWIN

1000

12.01.

Rybacka, Zaułek, Parkowa, Wesoła, Mickiewicza,

1500

13.01.

Nowy Świat, Łokietka, Różana, Słoneczna, Klifowa

14.01.

wtorek

Lipowa, Saska, Brzozowa, Radosna, Zjazdowa, Topolowa, Krzywoustego, Mieszka I, Chrobrego, Czapli Siwej, Akacjowa, Pelikana, Białej Mewy, Albatrosa, Jodłowa. Krótka.

15.01.

Westerplatte, Dworcowa, Kasztanowa.

16.01.

czwartek