Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Wielkiego Postu 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Wielkiego Postu 2020

„Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi” (Św. Jan Paweł II). Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie. Pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• Droga krzyżowa w piątek – 1630 dla dzieci młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu   II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Trwamy codziennie na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed  Mszą św.

W tym tygodniu przypada:
• W pierwszy czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, oraz nabożeństwo w którym modlimy się za kapłanów, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej.
• W pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 900, spowiedź św. od godz.: 1600.
• W pierwszą sobotę – Nabożeństwo pierwszych sobót zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek po Mszy Św.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.