Ogłoszenia duszpasterskie na I Wielkiego Postu 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na I Wielkiego Postu 2022

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

Caritas naszej Archidiecezji poinformowała że do tej pory zebraliśmy 400 tys. zł. na potrzeby Ukrainy. Na prośbę ks. Abp dzisiaj ma być zebrana kolejna zbiórka po każdej Mszy św.

Wzorem lat ubiegłych od dzisiaj rozpoczynamy akcję pomocy przez sprzedaż świec duże świece 20 zł. jajka 8 zł. małe świece 8 zł.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczyna się wizytacja kanoniczna jak już zapowiadałem o godz. 1700 przy drzwiach wejściowych powitamy ks. bp Henryka Wejmana który będzie sprawował Mszę św. podczas której udzieli sakr. bierzmowania. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątek o godz. 1630; Gorzkie żale w każdą niedzielę 1630 przed Mszą św.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do Sakr. bierzmowania od wtorku o godz. 1700. Bierzmowanie odbędzie się 13 marca na Mszy św. o godz. 1700, podczas wizytacji biskupiej.

Nasza parafia organizuje w październiku 2022 pielgrzymkę autokarową  do Budapeszt - Medjugorie. Koszt pielgrzymki 1250 zł. plus 200€. Chętnych zapraszam do biura parafialnego lub zakrystii.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.