Ogłoszenia duszpasterskie na I N W P.

Ogłoszenia duszpasterskie na I N W P.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką prze­mierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. Niech ten Krzyż przypomina, iż największą wartością w życiu jest miłość płynąca z Krzyża: „W krzyżu miłości nauka”

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• Droga krzyżowa w piątek – 1630 dla dzieci młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych. Po nabożeństwie rozpoczniemy nowennę do św. Józefa;

Trwamy codziennie na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Czcigodnym Gościom i Parafianom oraz dostojnym Jubilatom i Solenizantom, życzę, byśmy poprze wielkopostne ćwiczenia duchowne otwierające nas na Pana Boga w Słowie Bożym i Sakramentach Kościoła, pozwalali Duchowi Świętemu uzdalniać nasze serca do coraz większej miłości.