Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziela Zmartwychwstania 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziela Zmartwychwstania 2020

W dzisiejszą niedzielę radujemy się setną rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Jutro Msza św. dziękczynna za dar naszego papieża, z błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II i modlitwa w  intencji naszej Ojczyzny.

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy po Mszy św. o godz. 1900. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed Mszą św. i w czasie nabożeństwa majowego jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

Przepraszamy za utrudnienia z dojściem do kościoła, ale myślę już za dwa tygodnie będziemy się cieszyć nowym placem. To co już jest zrobione jest staranne i dostojne. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę jak i na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.